Kicsit messziről kezdem. 1994-ben, amikor az első cikkemet írtam a Pesti Műsornak, a megjelenés után megtörtént a szokásos bürokrácia, adatok megadása, hogy egyszer majd honorárium lehessen belőle. Amikor mondtam a születési évemet, a titkárnő azt mondta, nahát, milyen fiatal. Vállamat vonogattam, ugyan már, harminc éves. De a nagy vállvonogatásban is eszembe jutott, hogy jegyezd meg jól ezt a pillanatot, mert ezt, hogy fiatal, már soha többé nem mondja rád senki.
Egyébként nem volt igazam, röpke huszonhárom év után éppen ezen a hétfőn, a Rádióban, miután Lamberto Gardelliről beszélgettünk, a hangmérnök, aki együtt dolgozott a 6-os stúdióban Gardellivel, az mondta, hogy mi? te még ilyen fiatal vagy? Jó, nem pont ugyanaz a hangsúly, mint a lap szerkesztőségében, de a szavak számítanak.
Makk Károlyra térve: az Örkény Színházban voltam, pontosan nem emlékszem, melyik bemutató, talán nem a József és testvérein, de még az elmúlt évadban, és ahogy vége volt az előadásnak, ott álltak hárman, és beszélgettek. Makk Károly, Szabó István, és a Papinak becézett televíziós gyártásvezető, Lénárt István. Vállamon volt a fényképezőgép, és szinte hallottam a szózatot, menj oda, fényképezd le őket, mert ilyen képet többet soha nem készíthetsz. De hát szemérem is van a világon, meg mégis hadd érezzék magukat normális embernek, aki nyugodtan megállhatnak beszélgetni. Meg lesz még legközelebb, lesz még bemutató az Örkényben.
Bemutató, az lesz.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
tnsnames.ora 2017.12.25. 18:22:46
cdn.blog.hu/kl/klasszikusok/image/04-Bart%c3%b3k%c3%89sDohn%c3%a1nyiN%c3%a9met_small2.jpg
Apám készítette vonaton a Pesti Hírlap zenekritikusaként, sok Bartók-könyvben (ahol 10-nél több kép van róla), szerepel a fotó.
Ami érdekesség:
- Köztudomásúlag nem nagyon szerette Bartók Dohnányit (politikai okból?), de lehet, hogy az ellenszenv kölcsönös is volt.
- Az ellenszenv hangulata szépen átjön a képen.
- Se azelött, se azután nem készült kép kettejükről, tudtommal, csak még egy, szintén apám készítette. Röviddel később egy csoportkép (Győrben, ahová mentek vonattal):
cdn.blog.hu/kl/klasszikusok/image/03-Csoportk%c3%a9pBart%c3%b3kkal2n%c3%a9met(1).jpg
Na és akkor mi a konkluzió? Merül fel a kérdés az emberben.... ;)