Mondanám, hogy vigyázni kell, mit mivel, mit eszik össze az ember, mármint kulturálisan, de hát ki számít az ilyesmire. Egyik délelőtt a Beautiful Boy, a Csodálatos fiú a moziban, aznap este a Harold Itáliában a Müpában, és valahogy összekötődnek a dolgok, azt hiszi az ember, hogy megértett valamit a romantikából, hogy erről van szó. Byron úgy használta az életet, ahogy a kábítószeres a tűt, gyerünk tovább, új és új őrületekbe, és nincs leállás, nincs leszokás, előre mindhalálig, mocsárlázig. Vagy meg is lehet fordítani a dolgot, a mából nézni, hogy mindenki ezt keresi, azt az életet, ami több, ami értelmes, ami nem olyan közönséges, olcsó életecske, és nincs meg, nincs meg csak az önkívületben. Nyilván a kapcsolat vagy vélt kapcsolat nem független a Csodálatos fiú, Thimotée Chalamet arcától, ha volna igény Byron-filmre a világban (szinte biztos, hogy nincs), akkor Chalamet elöl lenne a casting ügynökségek listáján. Nincs úgy lenőve a fülcimpája, mint a lordnak, a haja is több még, de ezen, mármint az utóbbin lehet segíteni, vagy segít az idő.
Ülünk mintapolgárként a moziban meg a koncerten, többé-kevésbé elégedetten, hogy ez nem rólunk szól, sem a Harold sem a Csodálatos fiú, ők a tékozló fiúk, akik vagy időben visszatérnek vagy lekésik a csatlakozást, de lehet, hogy csak a sebességünk más, ha ötszáz évig élnénk, mi is éppen úgy megunnánk a szépséget meg a világot, mint ezek a hősök, akikből az esti programunk lesz.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Cincogó elefánt 2019.01.26. 15:11:02
stolzingimalter 2019.01.26. 18:09:13
Cincogó elefánt 2019.01.26. 20:15:43
Itt most ki nem fejthető okokból a közönségnek felróhatóan az NFZ koncertjein sajnos gyakorlatilag soha sincs telt ház. Közvetlenül a MüPa előtt, 2005 januárjában Kocsis a Zeneakadémián tűzte műsorra a Haraldot, Richard Strauss igencsak zsenge Aus Italien c. korai, bár szabályosan 4 tételre osztott szimfonikus költeménye mellett. A szervezésük mindig is igyekezett betömni a foghíjakat, részben zenei egyesületek (pl. Richard Wagner Társaság) tagjainak, részben középiskoláknak* adott olcsó jegyekkel. 2005-ben néhány plazacica ült előttünk, akik folyton SMS-eket küldözgettek, láthatóan unatkozva. 2019-re annyit változott a helyzet, hogy az okostelefonokon már nem SMS-sel tartják a kapcsolatot. Az Operával ellentétben az NFZ kizárólag fővárosi gimnáziumokat keres fel. Énektanár feltehetőleg nem lévén, a diákoknak senki sem tartott bevezetést az este elhangzó mű(vek)ről. :O(((
stolzingimalter 2019.01.27. 08:34:21
Cincogó elefánt 2019.01.28. 11:12:09