Warholtól Garlandig és vissza

Warholtól Garlandig és vissza

Szeptemberig látható online az Andy Warhol-kiállítás a Tate Modernben, de hát tudjuk, mi is az az online-kiállítás, gázálarcban szagolgatni a rózsát. Nem vagyunk ott, nincs fizikai kapcsolat, ahol a színek számítanak, az eleve reménytelen, hiszen minden monitor csal, többet vagy kevesebbet, de csal.…

Jakvajas nyakleves

Jakvajas nyakleves

Viszonylag ártatlanul kezdtem Tolvaly Ferenc A kivándorló című kétkötetesébe, ez az első Tolvaly-regény, amibe belekezdtem, ráadásul a 21. Század Kiadótól, akik, Updike-ot is forgalmazzák, új fordításokban. Aki olvasott már Tolvalytól, az talán tudja a poént: őrület. Már a legelső lapokon őrület az…

Aegon-díj, harmadik vagy negyedik rész

Aegon-díj, harmadik vagy negyedik rész

Esterházy a téma, és nagy örömöt okoztak a hetvenedik születésnap környéki megemlékezések, újranézhető kis- és közepes filmek, kérdések és válaszok, talán leginkább ez: https://24.hu/kultura/2020/04/14/esterhazy-peter-70-korkerdes/ És közben az is eszembe jutott, hogy egy fontos kérdést…

Gazdátlan fejek

Gazdátlan fejek

Ha nyitva volna, most Aubrey Beardsley kiállítás volna a Tate Britainben. Beardsley rajzai, gondolom, másoknak is onnét ismerősek, ahonnét nekem: a Salome különböző kiadásaiból, esetleg lemezborítókról, kísérőfüzetekről. Arra például csak a napokban jöttem rá, hogy minden nap látok egy…

Novella

Novella

Közeleg az idei Aegon-díj döntője, ha van ennek értelme, hiszen a produkciók nem újak, hanem rendes, kész, tavalyi könyvek, de a zsűri hamarosan összeül és reméli, hogy nem követ el nagy ostobaságot, amikor megnevezi az elmúlt év legjobb könyvét.  Szerintem ez az. Vagy a több lehetségesből ez az…

süti beállítások módosítása